Latgales SEZ pārvalde noslēdz ieguldījumu līgumu teju miljons eiro apmērā

2023-11-09

2023. gada 8. novembrī kārtējā Latgales speciālās ekonomiskās zonas (Latgales SEZ) Uzraudzības komisijas sēdē tika izskatīti vairāki ekonomikas un attīstības jautājumi kā reģionālā, tā arī valstiskā līmenī. Atskatoties uz jau īstenotajiem ieguldījuma projektiem Latgales SEZ, sēdes dalībnieki pārliecinājās par Latgalē esošo uzņēmumu konkurētspēju pasaules tirgū, kā arī tieksmi attīstīties un meklēt ar vien jaunus ceļus biznesa vides paplašināšanai. To pierāda arī sēdē pieņemtie lēmumi par jaunu investīciju projektu apstiprināšanu teju 1 miljona eiro apmērā. Klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrei Ingai Bērziņai, Latgales speciālās ekonomiskās zonas Uzraudzības komisijas priekšsēdētājs Jānis Lācplēšis parakstīja plānoto investīciju līgumu ar SIA “Metmatus” vadītāju Ēriku Dekterevu.

Kā norāda Latgales SEZ Uzraudzības komisijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis: “Esam gandarīti, ka uzņēmumi arī šajos apstākļos skatās tālredzīgi, kā attīstīties un piesaistīt finanšu līdzekļus, pateicoties nodokļu atlaidēm, kas tiek piemērotas Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritorijā.”

SIA “Metmatus” jaunajā ieguldījumu projektā līdz 2024. gada aprīlim plāno veikt investīcijas gandrīz viena miljona eiro apmērā. Projektu “Ražošanas iekārtu iegāde SIA “Metmatus” jaudu palielināšanai – 2” plānots uzsākt jau šī gada novembrī, ieguldot 954 314 eiro tiks palielināta kapitālsabiedrības ražošanas jauda, kā arī radīta jauna darba vieta.  Šis projekts ir nozīmīgs turpmākajai kapitālsabiedrības attīstībai, jo uzņēmums galvenokārt nodarbojas ar darbarīku ražošanu, mehānisko apstrādi un iekārtu remontu. Tā produkcija ir orientēta uz ražošanas uzņēmumiem, kuri nodarbojas tādās jomās kā mašīnbūve, enerģētika, aviācija un medicīna. Ieguldījuma projekta realizācijas rezultātā tiks iegādātas jaunas ražošanas iekārtas, kas dos iespēju sniegt kvalitatīvus augsto tehnoloģiju pakalpojumus, tādējādi paaugstinot uzņēmuma konkurētspēju, kā arī tiek prognozēts ražošanas apjoma pieaugums vismaz 5% apjomā.

“Uzņēmumam ir svarīgi iegādāties jaunas iekārtas, jo ražošanas apjoms un klientu skaits ar katru gadu pieaug. Pieaug arī kvalitātes un ražošanas ātruma prasībās, tāpēc mēs maksimāli strādājam pie sava uzņēmuma attīstības un veiktspējas, lai nodrošinātu augstāko kvalitāti un servisu saviem klientiem,” atzīmē SIA “Metmatus” vadītājs Ēriks Dekterevs.

Par likumā noteiktajām prasībām, kādām ir jāatbilst veiktajiem ieguldījumiem pretendējot uz SEZ tiešo nodokļu atvieglojumiem, kā arī plašāku informāciju par Latgales SEZ darbības noteikumiem un iesniedzamo dokumentāciju iespējams uzzināt, sazinoties ar Latgales SEZ pārvaldi: e-pasts: lsez@lpr.gov.lv, tālr.: +371 26511047, lpr.gov.lv/lv/lsez.