Ieguvumi

Latgales speciālā ekonomiskā zona

Radot priekšnosacījumus investīciju veicināšanai, ražošanas modernizācijai un jaunu darba vietu radīšanai, Latgales reģionā jau  vairākus gadus darbojas Latgales speciālā ekonomiskā zona (Latgales SEZ).

Uzņēmēju interese par Latgales SEZ apliecina, ka savulaik – 2017.gadā – valdība ir spērusi nozīmīgu un pareizu soli, atbalstot speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu, jo šobrīd tas ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem instrumentiem reģiona attīstības veicināšanā: investējot sava uzņēmuma attīstībā vai jaunu darba vietu radīšanā Latgalē, uzņēmums var saņemt 80% atlaidi ienākuma nodoklim un 80% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim. Savukārt, pašvaldība ar atsevišķa lēmuma palīdzību, papildus var nodrošināt vēl 20% atlaidi. Faktiski uzņēmēji var saņemt pat līdz 100% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.

Galvenā Latgales SEZ atšķirība no citām Latvijas speciālajām ekonomiskajām zonām ir tā, ka tā nav ierobežota noteiktā teritorijā. Uzņēmējs pats izvēlas vietu, kur vēlas attīstīt savu biznesu. Galvenais, lai tā darbība norisinātos Latgalē.

Latgales plānošanas reģions

Latgales plānošanas reģions (LPR) ir atvasināta publiska persona, kura izveidota ar Reģionālās attīstības likumu un tās darbība tiek finansēta no valsts pamatbudžeta. Latgales plānošanas reģions ir dibināts 2006. gada augustā ar mērķi nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību.

Latgales uzņēmējdarbības centrs

Lai veidotu vienotu konsultāciju tīklu un nodrošinātu koordinētu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, darbojas struktūrvienība - Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC).

Latgales uzņēmējdarbības centra aktivitātes:

  • konsultācijas par Eiropas Savienības fondu pieejamību, pieteikumu aizpildīšanu;
  • konsultācijas par e-pakalpojumu izmantošanu un apmācības portāla www.latvija.lv efektīvai lietošanai;
  • „birokrātijas gids” – konsultācijas par dažādu institūciju pakalpojumiem;
  • konsultācijas par piemērotākajām industriālajām zonām potenciāliem investoriem un uzņēmējiem;
  • motivācijas pasākumu un apmācību organizēšana, pasākumu koordinācija starp Latvijas Lauku konsultāciju centru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju u.c. organizācijām;
  • pieredzes apmaiņas braucienu un tirdzniecības misiju, uzņēmēju grupu vizīšu organizēšana, uzņēmējdarbības veiksmes piemēru iepazīšana, kontaktu veidošana.

Lai nodrošinātu sniegto pakalpojumu pieejamību visā Latgales reģionā, LUC speciālisti darbojas Rēzeknē, Balvos, Preiļos, Daugavpilī, Līvānos, Ludzā un Krāslavā.

Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā

2014. gada vasarā Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros tika atvērta Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā.

Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā tika izveidota ar mērķi, lai veicinātu investīciju plūsmu Latgales reģionā un popularizētu reģionā pieejamos resursus, t.sk. ražoto produkciju un tūrisma vietas Latgalē.

Latgales reģiona pārstāvniecībā Rīgā:

  • tiek prezentēti aktuālie investīciju projekti;
  • sniegta informācija par reģionā pieejamajiem resursiem, ražoto produkciju;
  • tiek sniegta informācija par industriālajām zonām potenciāliem investoriem un uzņēmējiem;
  • tiek prezentēti Latgales uzņēmēju un amatnieku produkcija;
  • tiek nodrošinātas konferenču telpas Latgales uzņēmēju komunikācijai ar investoriem un sadarbības partneriem;
  • ņemot vērā tūrisma nozīmi reģionālās attīstības veicināšanā ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, pārstāvniecībā tiek prezentētas arī tūrisma iespējas Latgalē.